Ryszard Czarnecki (ur. 25 stycznia 1963 w Londynie) – dziennikarz, działacz sportowy, polityk. Poseł na Sejm I (WAK) i III (AWS) kadencji, deputowany Parlamentu Europejskiego PE VI (Samoobrona RP), VII (PiS) i VIII kadencji (PiS). Wiceminister kultury i sztuki w rządzie Hanny Suchockiej (1993). Przewodniczący Komitetu Integracji Europejskiej (1997–1998) oraz minister ds. europejskich w rządzie Jerzego Buzka (1998–1999). Wiceprzewodniczący PE VIII kadencji (od lipca 2014).

Powiązane artykuły

Wczytuję poprzednie artykuły


wczytaj więcej

  • Instytucje oraz stanowiska

    • Instytucja: Rząd Hanny Suchockiej

      Pełniona funkcja: Wiceminister Kultury i Sztuki

    • Instytucja: Rząd Jerzego Buzka

      Pełniona funkcja: Przewodniczący Komitetu Integracji Europejskiej

      Okres pełnienia funkcji: od: 17/10/1997 do: 27/07/1998

      Pełniona funkcja: Minister ds. europejskich

      Okres pełnienia funkcji: od: 27/07/1998 do: 26/03/1999

    • Instytucja: Parlament Europejski VIII kadencji

      Pełniona funkcja: Wiceprzewodniczący

      Okres pełnienia funkcji: od: 01/07/2014