Dawid Jackiewicz (ur. 18 marca 1973 we Wrocławiu) – samorządowiec, polityk. Poseł PiS na Sejm V, VI i VII kadencji, europarlamentarzysta VIII kadencji. Wiceminister skarbu państwa w rządzie Jarosława Kaczyńskiego (2007). Od 16 listopada 2015 Minister Skarbu Państwa w rządzie Beaty Szydło.

  • Instytucje oraz stanowiska

    • Instytucja: Rząd Jarosława Kaczyńskiego

      Pełniona funkcja: Wiceminister Skarbu Państwa

      Okres pełnienia funkcji: od: 13/09/2007 do: 21/11/2007

    • Instytucja: Rząd Beaty Szydło

      Pełniona funkcja: Minister Skarbu Państwa

      Okres pełnienia funkcji: od: 16/11/2015