Henryk Kowalczyk (ur. 15 lipca 1956 w Żabiance) – samorządowiec, polityk. Poseł PiS na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. Wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi w rządzach Kazimierza Marcinkiewicza oraz Jarosława Kaczyńskiego. 16 listopada 2015 powołany na stanowisko ministra bez teki oraz przewodniczącego Komitetu Stałego Rady Ministrów w rządzie Beaty Szydło.

Powiązane artykuły
Puszcza Białowieska

Polska może nie wykonywać wyroku TSUE w sprawie Puszczy Białowieskiej. Ujawniamy rządowe dokumenty

Martwe dusze

Minister Kowalczyk powołał nieżyjącego naukowca do Państwowej Rady Ochrony Przyrody

Puszcza Białowieska

Kowalczyk jak Szyszko. "Minister środowiska deprecjonuje wartość Puszczy Białowieskiej"

lista ministra

Min. środowiska traktuje środki publiczne jak własne. Dotacje tylko dla organizacji, które zaakceptuje Kowalczyk

Puszcza Białowieska

Asfaltowa droga zniszczy Puszczę Białowieską. Jest skarga do Komisji Europejskiej

Płonące śmieci

Jak walczyć z podpaleniami wysypisk? Zakazać importu śmieci. Propozycje rządu to za mało - mówi ekspertka

Puszcza Białowieska

"Lisy mają stworzyć plan ochrony kurnika". Ekolodzy o zespole ekspertów ministra ds. Puszczy Białowieskiej

Puszcza Białowieska

Trybunał każe, minister musi. Henryk Kowalczyk polecił Lasom Państwowym anulować pozwolenie na wycinkę w Puszczy Białowieskiej

Puszcza Białowieska

140 przyrodników do Morawieckiego: "Cała Puszcza parkiem narodowym na 100-lecie niepodległości"

Puszcza Karpacka

Turnicki Park Narodowy ochroni reliktową Puszczę Karpacką. Minister jest przeciw: "To w większości las gospodarczy"

precedens

Lasy Państwowe wywożą 100-letnie drzewa z Puszczy mimo precedensowego zakazu polskiego sądu

Puszcza Białowieska

Naukowcy ostrzegają ministra środowiska: Zignorowanie naszego głosu w sprawie ochrony Puszczy narazi Polskę na kary

Wczytuję poprzednie artykuły


wczytaj więcej

  • Instytucje oraz stanowiska

    • Instytucja: Rząd Kazimierza Marcinkiewicza

      Pełniona funkcja: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

      Okres pełnienia funkcji: od: 07/06/2006 do: 10/07/2006

    • Instytucja: Rząd Jarosława Kaczyńskiego

      Pełniona funkcja: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

      Okres pełnienia funkcji: od: 14/07/2006 do: 16/11/2007

    • Instytucja: Rząd Beaty Szydło

      Pełniona funkcja: Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów

      Okres pełnienia funkcji: od: 16/11/2015