Mariusz Błaszczak (ur. 19 września 1969 w Legionowie) – samorządowiec, polityk, poseł PiS na Sejm VI, VII i VIII kadencji. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego (2005–2007). W latach 2010–2015 przewodniczący KPPiS. Od 16 listopada 2015 roku Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji w rządzie Beaty Szydło.

Powiązane artykuły
kronika tygodnia

Duda wetuje ustawę degradacyjną. CBA zatrzymuje członka rządu Tuska. Sąd: Ziobro musi przeprosić sędzie. Kronika Skórzyńskiego (24-30 marca 2018)

Dzień Wyklętych

Morawiecki: "Wasza odwaga przewyższała nawet tę spod Termopil". Duda: "Zakopywali was bez nagrobków". Licytacja na heroiczną makabrę

Segregacja w szkole? Nowe rozporządzenie MSWiA

dobra zmiana

PiS celowo rozmontował system zwalczania przestępstw z nienawiści i ruchów neofaszystowskich

Analiza "Oka"

Władze musiały wiedzieć o neofaszystach. Trzeba było reagować

Analiza

Błaszczak: "Wskaźniki nie wzrastają". A właśnie że wzrastają. Liczba przestępstw z nienawiści rośnie

kronika tygodnia

Błaszczak: w Europie boją się uchodźców. Turczynka ofiarą rasistowskiego ataku w Warszawie. Kronika Skórzyńskiego (30 grudnia 2017 - 5 stycznia...

Europa wg Błaszczaka

#EUROPAPOZMROKU - czytelnicy sprawdzili, że Europejczycy nie boją się wychodzić na ulice. Może minister Błaszczak pojechałby postraszyć Europę?

Błaszczak o Europie

#EUROPAPOZMROKU wygląda naprawdę tak. Czytelnicy odpowiadają Błaszczakowi, który twierdził, że strach wyjść na ulicę. Czekamy na twój film lub zdjęcie

Sprawdzamy

Błaszczak: „Tydzień temu w Polsce skończył się komunizm”. O co mu chodzi? Rozszyfrowujemy

Ordynacja wyborcza

Podejrzliwy PiS ogranicza niepełnosprawnym możliwość głosowania. Wybory w ręku Błaszczaka

NGO-sy alarmują

Od 2018 roku nie będzie przedszkoli w ośrodkach dla uchodźców? Bo MSWiA blokuje pieniądze europejskie

Wczytuję poprzednie artykuły


wczytaj więcej

  • Instytucje oraz stanowiska

    • Instytucja: Rząd Kazimierza Marcinkiewicza

      Pełniona funkcja: Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

      Okres pełnienia funkcji: od: 31/10/2005 do: 10/07/2006

    • Instytucja: Rząd Jarosława Kaczyńskiego

      Pełniona funkcja: Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

      Okres pełnienia funkcji: od: 14/07/2006 do: 04/07/2007

    • Instytucja: Rząd Beaty Szydło

      Pełniona funkcja: Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji

      Okres pełnienia funkcji: od: 16/11/2015