Donald Tusk (ur. 22 kwietnia 1957 w Gdańsku) – polityk. Poseł na Sejm I (KLD), IV (PO), V (PO), VI (PO) i VII (PO) kadencji. Senator IV kadencji (UW). Współzałożyciel i długoletni przewodniczący Platformy Obywatelskiej (2003–2014). Dwukrotny prezes Rady Ministrów (2007–2014). Od 1 grudnia 2014 przewodniczący Rady Europejskiej.

Powiązane artykuły
Sondaż OKO.press

PiS pognębił Tuska. Polacy wolą już Dudę. Sondaż prezydencki OKO.press

Kronika Skórzyńskiego

Prezydent chce wyrwać państwo z rąk elit; bp Pieronek przypomina obowiązki chrześcijanina. Kronika Skórzyńskiego (13-19 maja 2017 r.)

Analiza "Oka"

Prokuratura PiS znowu nęka Tuska. Tym razem sekcjami zwłok ofiar smoleńskich. Przesłuchanie 5 lipca

Kryzys uchodźczy

Błaszczak: niepolscy "mocodawcy Tuska" każą nam przyjmować uchodźców. Minister zapomniał, że "mocodawcy" to też Polska

Analiza "Oka"

Bicie wzmacnia Tuska. Andrzej Duda może mieć pretensje do PiS, bo torpeduje jego szanse na reelekcję

Prawda czy fałsz

Witold Waszczykowski dziwi się, że ktoś bierze jego słowa na serio, czyli tajemnica ekspertyzy o Tusku

Fumus persecutionis, czyli jak Donald Tusk mógłby uniknąć kolejnych przesłuchań

Czas "dobrej zmiany"

Szubienica dla Tuska to "prywatna opinia", twierdzi urzędniczka. OKO.press zarejestrowało inne jej "opinie"

Dobra zmiana

Nowy standard urzędnika PiS. "Szubienica dla Tuska" - wzywa dyrektorka departamentu edukacji ministerstwa środowiska

Prawda czy fałsz

Ściągnęli Tuska na przesłuchanie. Przyjechał. Teraz mówią, że stawia się ponad prawem. I naciska na prokuraturę. Bo go powitali

Analiza "Oka"

MSZ wie, ale nie powie, skąd minister Waszczykowski wie, że Tusk został wybrany nielegalnie

Kronika Skórzyńskiego

Opcja zerowa w MSZ, lewactwo w Sądzie Najwyższym. Kronika Skórzyńskiego (11 – 17 marca 2017 r.)

Wczytuję poprzednie artykuły


wczytaj więcej

  • Instytucje oraz stanowiska

    • Instytucja: Kongres Liberalno-Demokratyczny

      Pełniona funkcja: Przewodniczący

      Okres pełnienia funkcji: od: 19/05/1991 do: 24/04/1994

    • Instytucja: Platforma Obywatelska

      Pełniona funkcja: Przewodniczący

      Okres pełnienia funkcji: od: 01/06/2003 do: 08/11/2014

    • Instytucja: Senat IV kadencji

      Pełniona funkcja: Wicemarszałek Senatu

      Okres pełnienia funkcji: od: 20/10/1997 do: 18/10/2001

    • Instytucja: Sejm IV kadencji

      Pełniona funkcja: Wicemarszałek Sejmu

      Okres pełnienia funkcji: od: 19/10/2001 do: 18/10/2005

    • Instytucja: Rząd Donalda Tuska (pierwszy)

      Pełniona funkcja: Prezes Rady Ministrów

      Okres pełnienia funkcji: od: 16/11/2007 do: 18/11/2011

    • Instytucja: Rząd Donalda Tuska (drugi)

      Pełniona funkcja: Prezes Rady Ministrów

      Okres pełnienia funkcji: od: 18/11/2011 do: 22/09/2014

    • Instytucja: Rada Europejska

      Pełniona funkcja: Przewodniczący

      Okres pełnienia funkcji: od: 01/12/2014