Po wyborach na żywo. Tutaj znajdziesz najważniejsze informacje. 11 listopada okazją do politycznych oświadczeń. Tusk o pojednaniu, Duda o tym, że trzeba uważać na sojusze, Kaczyński o niemieckiej partii Tuska
Sąd Najwyższy poinformował, że do czwartku 19 października do 15.30 wpłynęło już łącznie 17 protestów dotyczących procesu wyborczego. 12 z nich odnosi się do wyborów parlamentarnych a 5 do referendum. To dopiero początek, bo protesty wyborcze można składać do SN od momentu, w którym obwieszczenia PKW o wyniku wyborów i referendum zostały ogłoszone w Dzienniku Ustaw. Nastąpiło to w środę wieczorem.
Protesty wyborcze mogą być kierowane do Sądu Najwyższego przez siedem kolejnych dni. Termin upływa zatem 25 października. W kolejnym etapie SN musi je wszystkie rozpoznać. Dopiero potem Sąd Najwyższy rozstrzygnie o ważności wyborów i referendum. W wypadku wyborów musi to nastąpić w terminie do 90 dni od dnia ich przeprowadzenia. Z kolei orzeczenie o ważności referendum SN musi wydać w ciągu 60 dni od dnia ogłoszenia jego wyniku w Dzienniku Ustaw.