Lista osób, które od listopada 2015 roku zostały powołane w skład rad nadzorczych (RN), zarządów (Z) oraz prokur (P) w spółkach z dominującym udziałem Polskiej Grupy Zbrojeniowej, a także Polskim Holdingu Obronnym (udziałowiec PGZ)

Powrót do artykułu

Lista spółek obejmuje również pozostałe nominacje (od listopada 2015 r.), niekoniecznie związane z sektorem zbrojeniowym.


Kursywą – osoby, które (według KRS) miały do czynienia ze spółkami zbrojeniowymi.


Arndt Wojciech ’71 – Polski Holding Obronny Sp. z o.o. (RN)

Banecki Grzegorz ’58 – Wojskowe Zakłady Łączności Nr 1 SA (Z)

Barbasiewicz Adam ’75 – MS TFI (RN), Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych SA (RN)

Bartoch-Rajchel Małgorzata ‘76 – Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne SA (RN), Polska Grupa Zbrojeniowa (P)

Bączyk Krzysztof ‘65 – MS TFI (RN), Energa Operator SA (Z)

Bednarczyk Przemysław ‘86 – Zakłady Mechaniczne „Bumar-Łabędy” SA (RN), Waryński Trade Sp. z o.o. (RN), FS Nieruchomości SA (RN), Stacja Kazimierz III Sp. z o.o. (Z), Eqlibrium Sp. z o.o. (Z), Stacja Kazimierz I Sp. z o.o. (Z), MS Waryński Development SA (Z), Stacja Kazimierz II Sp. z o.o. (Z), Stacja Kazimierz Sp. z o.o. (Z), Waryński SA Grupa Holdingowa (SA) (Z), Synergia Grupa Inwestycyjna Sp. z o.o. (Z)

Bochacik Mateusz ’84 – MS TFI (RN), PKN Orlen (RN)

Bogucki Maciej ‘74 – Cenrex (RN), Cenzin (RN)

Całko-Wróblewska Dorota ’79 – Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 4 SA (RN), Autosan Sp. z o.o. (RN)

Cichocki Bernard ’65 – Huta Stalowa Wola SA (Z)

Ciechalski Daniel ’76 – Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 SA (Z)

Czekaj Joanna ’86 – MS TFI SA (RN)

Czyż Krzysztof ’67 – Wojskowe Zakłady Elektroniczne SA (Z)

Ćwikowski Damazy ’78 – Zakłady Mechaniczne „Bumar-Łabędy” (RN)

Dankowski Szymon ’85 – Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 SA (Z)

Dąbrowski Wojciech ’72 – PIT-RADWAR SA (RN), PGNiG Termika SA (Z), Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych (Z), Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA (RN), Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska (Z)

Dombrowicz Konstanty ’78 – Wojskowe Zakłady Uzbrojenia SA (RN)

Dołkowski Paweł ’69 – Wojskowe Zakłady Uzbrojenia SA (Z), Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze SA (RN), Elektrownia Ostrołęka SA (RN)

Drabek Agata ’80 – Stomil-Poznań SA (RN)

Dudek Dorota ’74 – Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne SA (RN), Wojskowe Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Kwatera” (Z)

Fajkowski Dariusz ’61 – Mesko SA (Z)

Fersztorowski Maciej ’75 – Rosomak SA (RN), Columbus Capital SA (RN)

Gasiński Tomasz ’79 – Rosomak SA (RN)

Gawryś Jarosław ’73 – Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 SA (Z)

Gralik Marek ’59 – Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 SA (RN)

Groblewska-Tatarska Ewa ’53 – Wojskowe Zakłady Łączności Nr 1 SA (RN)

Jabłoński Ireneusz ’66 – Wojskowe Zakłady Elektroniczne SA (Z)

Jaksa Aneta ’72 – Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 SA (RN)

Jurewicz Justyna ’74 – Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 SA (RN)

Jędrych Jędrzej ’67 – Zakłady Mechaniczne „Bumar-Łabędy” SA (RN)

Kacperczyk Bartłomiej ’77 – Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 SA (Z)

Kacprzak Karol ’73 – Stomil-Poznań SA (Z)

Kaczmarek Marian ’46 – Polska Grupa Zbrojeniowa SA (RN), Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 SA (RN)

Kisiel Piotr ’77 – Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne SA (Z), PGZ System Sp. z o.o. (RN), Wojskowe Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Kwatera” (RN)

Kluszczyńska Dorota ’73 – Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 4 SA (RN)

Komołowski Longin ’48 – Zakłady Mechaniczne „Bumar-Łabędy” SA (RN), Huta Stalowa Wola SA(RN)

Kordowski Mariusz ’78 – Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 SA (RN)

Korzeniowska Agnieszka ’78 – Stomil-Poznań SA (RN)

Kowalczuk Przemysław ’77 – Wojskowe Zakłady Elektroniczne (Z)

Kowalczyk Rafał ’75 – PIT-RADWAR SA (Z)

Krasoń Emilia ’75 – Mesko SA (RN)

Leszczak Barbara ’72 – Stomil-Poznań SA (RN)

Lew-Mirski Maciej ’81 – Polska Grupa Zbrojeniowa SA (Z), Fabryka Broni „Łucznik” – Radom (RN), MS TFI SA (RN)

Lesiński Adam ’78 – MS TFI SA (Z), Centrum Bankowo-Finansowe „Nowy Świat” SA (RN), Waryński SA Grupa Holdingowa (RN), Crist SA (RN)

Litwińczuk Bartłomiej ’80 – Polski Holding Obronny Sp. z o.o. (RN), Grupa Azoty SA (RN), PKP Cargo Service Sp. z o.o. (RN), LINK4 Towarzystwo Ubezpieczeń SA (RN)

Łączyński Krzysztof ’51 – PIT-RADWAR SA (RN), PCO SA (RN)

Łęczycki Michał ’90 – Wojskowe Zakłady Łączności Nr1 SA (RN)

Łukasiewicz Dawid ’79 – Fabryka Broni „Łucznik” – Radom Sp. z o.o. (RN)

Majewski Paweł ’78 – Huta Stalowa Wola SA (Z)

Matera Maciej ’64 – Wojskowe Zakłady Elektroniczne SA (RN), Energomontaż-Północ Gdynia (RN)

Mączka Tomasz ’75 – Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 SA (RN)

Michaluk Janusz (jeszcze brak wpisu w KRS) – Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej SA (RN)

Milczarek Leszek ’58 – MS TFI SA (Z), Crist SA (RN)

Miłosz Maciej ’80 – Huta Stalowa Wola SA (RN)

Misiewicz Bartłomiej ’90 – Polska Grupa Zbrojeniowa SA (RN), Energa Ciepło Ostrołęka Sp. z o.o. (RN)

Mruszczyk-Czerbniak Marzena ’70 – Fabryka Borni „Łucznik” – Radom Sp. z o.o. (RN)

Nocuń Marcin ’77 – Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 SA (Z)

Obolewski Radosław ’69 – Polska Grupa Zbrojeniowa SA (Z), PCO (RN)

Pabjasz Marzena ’76 – Mesko SA (RN), Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej SA (RN)

Pachnik Karol ’84 – Wojskowe Zakłady Elektroniczne SA (RN)

Paul Krzysztof (jeszcze brak wpisu w KRS) – Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej SA (RN)

Peterman Radosław ’68 – Wojskowe Zakłady Elektroniczne SA (RN)

Pięta Wojciech ‘85 – PCO SA (RN)

Podosek-Przygoda Leszek ’73 – Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej SA (RN)

Przybylski Przemysław ’70 – Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 SA (RN)

Przybyła Maciej ’74 – Rosomak SA (Z), GOO.PL Sp. z o.o. (Z)

Puławska Konstancja Maria ’86 – Polska Grupa Zbrojeniowa SA (RN)

Pyszkowska Agnieszka ’72 – Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 SA (RN)

Roszkowski Rafał ’75 – Mesko SA (RN), Pro-Log SA (RN)

Różycki Marek ’67 – Mesko SA (RN)

Sęk Marcin ’83 – Wojskowe Zakłady Łączności Nr 2 SA (RN)

Sadren Joanna ’63 – Wojskowe Zakłady Łączności Nr 1 SA (RN)

Siwko Arkadiusz ’64 – Polska Grupa Zbrojeniowa SA (Z), Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne SA (RN), PKN Orlen SA (RN), Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. (RN)

Skałecki Andrzej ’76 – Cenrex Sp. z o.o. (RN), Cenzin Sp. z o.o. (RN), Rosomak SA (RN), Wojskowe Zakłady Łączności Nr 2 SA (RN), Zakłady Mechaniczne „Bumar-Łabędy” SA (RN)

Stanisławski Mirosław ’61 – Nano Carbon Sp. z o.o. (Z), Polskie Linie Lotnicze „LOT” SA (RN), KGHM TFI SA (Z), Interferie SA (RN), Cuprum Development Sp. z o.o. (Z), Polska Grupa Uzdrowisk SA (Z), Fundusz Hotele 01 Sp. z o.o. (Z), Staropolanka Sp. z o.o. (RN), Blue Tax Group SA (RN)

Sulewski Piotr ’55 – Polska Grupa Zbrojeniowa SA (RN)

Szablewski Ryszard ’53 – Wojskowe Zakłady Łączności Nr 1 SA (Z)

Szlafka Dariusz ’70 – Mesko SA (Z)

Sztiller Joanna (jeszcze brak wpisu w KRS) – Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej SA (RN)

Szydłowski Robert ’74 – Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-Kalisz” SA (RN), Cenrex Sp. z o.o. (RN), Cenzin Sp. z o.o. (RN), Centrum Giełdowe SA (RN)

Taracha Adam ’50 – Huta Stalowa Wola SA (RN), Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych „Przyjaźń” SA (RN)

Tętnik Roman ’59 – Wojskowe Zakłady Łączności Nr 1 SA (Z)

Tomczyński Adam ’66 – Huta Stalowa Wola SA (RN)

Trzciński Piotr ’60 – Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-Kalisz” SA (RN)

Turowiec Barbara ’57 – Wojskowe Zakłady Uzbrojenia SA (RN)

Utracki Rafał ’75 – Rosomak SA (RN)

Walczak Aleksandra ’89 – Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 4 SA (RN)

Walerych Piotr ’58 – Stomil-Poznań SA (Z), Agencja Rynku Energii SA (RN)

Wawrzyk Krzysztof ‘85 – Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 4 SA (Z)

Wiśniewska Anna ’92 – Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-Kalisz” SA (RN)

Włodarska Izabela ’71 – Mesko SA (RN)

Włodarski Robert ’78 – Wojskowe Zakłady Łączności nr 1 SA (RN)

Wojnicz Błażej ’83 – Polski Holding Obronny Sp. z o.o. (RN), Polski Holding Obronny Sp. z o.o. (Z)

Woźniczka Marcin Jarosław ‘88 – Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 4 SA (RN)

Zaborowski Franciszek ’53 – Huta Stalowa Wola SA (RN)

Zacharjasz Jakub ’77 – PIT-RADWAR SA (RN), Wojskowe Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Kwatera” Sp. z o.o. (P), Polski Holding Obronny Sp. z o.o. (RN)

Zając Bartłomiej ’79 – Huta Stalowa Wola SA (Z)

Zając Paweł ’71 – Fabryka Broni „Łucznik” – Radom Sp. z o.o. (RN)

Zaremba Dominik ’79 – Wojskowe Zakłady Elektroniczne SA (RN)

Zieliński Łukasz ‘85 – Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 SA (RN)

Żarnotal Krzysztof ’62 – PIT-RADWAR SA (Z), Autosan Sp. z o.o. (RN)


Socjolog, publicysta. Publikuje na łamach Gazety Wyborczej. Doktorant w ISNS UW.


Lubisz nas?

Dołącz do społeczności OKO.press