Jarosław Kaczyński (ur. w Warszawie) – prawnik, działacz opozycji demokratycznej, polityk. Senator I kadencji, poseł na Sejm I, III, IV, V, VI, VII i VIII kadencji. Twórca i prezes Porozumienia Centrum i Prawa i Sprawiedliwości. Szef Kancelarii Prezydenta Lecha Wałęsy (1990–91). Od 14 lipca 2006 do 16 listopada 2007 prezes Rady Ministrów. Kandydat na Prezydenta RP w wyborach w 2010 roku.

Powiązane artykuły

Wczytuję poprzednie artykuły


wczytaj więcej

  • Instytucje oraz stanowiska

    • Instytucja: Prawo i Sprawiedliwość

      Pełniona funkcja: Prezes

      Okres pełnienia funkcji: od: 18/01/2003

    • Instytucja: Rząd Jarosława Kaczyńskiego

      Pełniona funkcja: Prezes Rady Ministrów

      Okres pełnienia funkcji: od: 14/07/2006 do: 16/11/2007